Pranie tapicerki meblowej dla mieszkańców Krakowa i okolic – tel. 880-170-995

Pranie tapicerki meblowej dla mieszkańców Krakowa i okolic – tel. 880-170-995

18 lipca 2019 Wyłączono przez hugo_team
Pranie tapicerki meblowej dla mieszkańców Krakowa i okolic.
odkurzacz piorący ekstrakcyjny, pranie dywanów wykładzin narożnika KRAKÓW

Pranie tapicerki meblowej dla mieszkańców Krakowa i okolic-skorzystaj z naszych usług, a szybko i skutecznie wyczyścisz meble tapicerowane w swoim mieszkaniu, biurze, hotelu. Usuniemy plamy i zabrudzenia, tak byś mógł się znowu cieszyć ich wyglądem. Pierzemy narożnikisofykanapyfotelekrzesłapufy w domu klienta firmie na terenie Krakowa i okolic.

Zasięg działalności – KRAKÓW, Krzeszowice, Skała, Cianowice, Skawina, Słomniki, Świątniki Górne, Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Sułoszowa, Niepołomice, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki, Krzeszowice, wszystkie okoliczne miasta, miasteczka i miejscowości.

Czym różni się nasza oferta od zwykłego prania Karcherem lub Profi EUROPE wykonywanego przez większość firm oferujących pranie tapicerki meblowej? Proces prania tapicerki, przedstawiony poniżej pozwala osiągać wspaniałe rezultaty. Korzystamy z niezwykle wydajnych urządzeń do prania ekstrakcyjnego zapewniających perfekcyjną jakość czyszczenia.

Skuteczne usuwanie plam i zacieków z tapicerki

Pranie tapicerki – sof, kanap, foteli i krzeseł

Decyzja o tapicerki głównie z powodu plam szpeczących powierzchnię kanapy, fotela czy narożnika. Próby samodzielnego spierania plam za pomocą wody i detergentu często prowadzą do powstawania zacieków (śladów po praniu powstałych w wyniku niepełnego wypłukania zabrudzeń i detergentów). Ich usunięcie z tapicerki (zwłaszcza jasnej) wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń do prania ekstrakcyjnego.
Na trudne plamy stosujemy profesjonalne odplamiacze do tapicerki meblowej, które mogą być stosowane wyłącznie w procesie prania ekstrakcyjnego (zastosowanie ich w warunkach domowych bez neutralizacji i płukania grozi odbarwieniem materiału).

Pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną

Ostatnim krokiem jest zasadnicze pranie ekstrakcyjne urządzeniem Karcher Profi EUROPE. Na tym etapie dokładnie wypłukuje wszystkie zanieczyszczenia i usuwam nadmiar wilgoci. Pracuje specjalną dyszą, która pod ciśnieniem natryskuje wodę z płynem do prania ekstrakcyjnego oraz jednocześnie odsysa wodę z powierzchni meble. Krok-po-kroku czyścimy w ten sposób całą powierzchnię tapicerowaną (narożnika, sofy, kanapy, fotela czy krzesła) do czasu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Dokładność i staranność wykonania usługi pozwala skutecznie wyczyścić tkaninę i nie pozostawić zacieków.

<< strona główna >>

<< wypożyczalnia >>

Pranie tapicerki meblowej dla mieszkańców Krakowa i okolic

wypożyczalnia odkurzaczy piorących Karcher Profi Europe Kraków
wypożyczalnia odkurzaczy piorących Karcher Profi Europe Kraków
odkurzacz pioracy wypożyczalnia kraków

Jak wygląda proces prania ekstrakcyjnego

Pranie ekstrakcyjne to metoda dogłębnego prania tapicerki, dywanów na zasadzie techniki natryskowo-ssącej i wykonuje się ją za pomocą odkurzacza piorącego (ekstrakcyjnego). Sposób działania urządzenia obrazuje przykładowy, poniższy schemat.

Jak wygląda proces prania ekstrakcyjnego

Czysty roztwór jest transportowany wężykiem ze zbiornika za pomocą pompy, a następnie natryskiwany na czyszczoną powierzchnię. Woda z zalegającym brudem w tkaninie jest wyciągana do zbiornika z brudną wodą za pomocą turbiny. Proces powtarzany jest do momentu, gdy odciągana woda będzie czysta, pozbawiona brudu. Należy zaznaczyć, że profesjonalne czyszczenie musi składać się z kilku czynności. Samo zastosowanie odkurzacza piorącego nie da nam zadowalających efektów. Na skuteczne czyszczenie wpływają cztery czynniki, które obrazuje poniższy schemat (koło Sinnera).

Proces czyszczenia tapicerki, dywanów, wykładzin – przykład

Działanie chemiczne– na czyszczoną tkaninę jest nanoszony opryskiwaczem silniejszy środek z wyższym ph, tzw. pre-spray, który ma za zadanie oddzielić brud od czyszczonej tkaniny. Należy pamiętać, że każdy rodzaj włókna ma inny zakres tolerancji ph, dlatego wiedza w zakresie doboru odpowiedniej chemii jest niezbędna. Włókna naturalne jak jedwab, bawełna, wełna są delikatne, dlatego stosowanie agresywnej chemii z większym ph może odbarwić włókno. Tkaniny sztuczne np. z polipropylenu, poliamidu są odporne na bardziej agresywną chemię.

Działanie mechaniczne– w celu zwiększenia skuteczności nałożonego środka należy wprowadzić mechanikę, czyli w tym przypadku wcieranie chemii za pomocą szorowarki lub szczotki na zasadzie szorowania. Twardość włókien szczotki powinna być dobrana do powierzchni jaką czyścimy.

Czas działania – nałożony i wtarty środek rozpuszczający brud powinien poleżeć na pranej powierzchni przez czas zalecany przez producenta środka. Nie możemy doprowadzić do wyschnięcia środka, gdyż może to spowodować odbarwienie tkaniny.

Temperatura roztworu roboczego – im wyższa temperatura roztworu tym skuteczniejszy proces czyszczenia. Badania wskazują, że zwiększenie temperatury roztworu o 10 stopni poprawia skuteczność prania dwukrotnie. Nałożony wstępny środek czyszczący wypłukujemy razem z zabrudzeniami za pomocą roztworu roboczego z użyciem odkurzacza piorącego. Roztwór roboczy (płuczący) to mieszanka płynu lub proszku z wodą, ze zdecydowanie niższym ph. W ten sposób wypłukujemy zanieczyszczenia i neutralizujemy wyższe ph wcześniej nałożonego środka, co wpływa na bezpieczeństwo stabilności koloru tkaniny po wyschnięciu.

Powyżej opisaliśmy profesjonalną metodę prania tapicerki, dywanów, wykładzin. Jeżeli jesteś zainteresowany taką usługą, zapraszamy do kontaktu z nami.

Zobacz tez cennik wypozyczalni

Odkurzacz piorący – Karcher Profi Europe1 doba80 zł
Odkurzacz piorący – Karcher Profi Europe1 doba z dowozem150 zł
Odkurzacz piorący – Karcher Profi Europeweekend120 zł
Odkurzacz piorący – Karcher Profi Europeweekend z dowozem170 zł
zestaw do ozonowania1 doba100 zł
Elektroszczotka PROFIdoba70 zł
Karcher 400 lub 400Edoba100 zł
Karcher 400 lub 400Edoba z dowozem150 zł
Kaucja zwrotna w gotówce 200 zł
myjka ciśnieniowa Karcher K51 doba100
myjka ciśnieniowa Karcher K71 doba100

Myjka ciśnieniowa Karcher K5 lub K7weekend150zł
Kaucja zwrotna w gotówce 200 zł

Cennik nie jest ofertą w rozumieniu przepisów prawa handlowego